NOVÉ posuvné dvere TopLine s kovaním od nemeckej spoločnosti Hettich

Posuvné dvere TopLine s kovaním od nemeckej spoločnosti Hettich spĺňajú estetické a funkčné kritéria a nároky aj tých najnáročnejších zákazníkov.

Posuvné dvere TopLine s kovaním od nemeckej spoločnosti Hettich

 

voľne stojaca skriňa s posuvnými dverami bez viditeľného hliníkového rámu a koľajníc

Čistota dizajnu a šatníkové skrine pre moderné interiéry

Toto technické riešenie umožňuje predvesené dvere vstavanej skrine ako aj voľne stojacej skrine montovať bez viditeľného hliníkového rámu a koľajníc, čo dodáva skrini čistotu dekóru bez výrazných a rušivých kovových  prvkov. Skriňa tak pôsobí esteticky a ucelene a ponúka tak neopakovateľný pocit harmónie čistého a minimalistického interiéru.

Flexibilita a technické riešenie TopLine systému umožňuje ľahké a nehlučné posúvanie aj širších dverí pohodlne a bez námahy. Tento systém je navrhnutý tak, aby eliminoval odpor pri posúvaní veľkých a ťažkých dverových krídel. Celý posuvný systém je skrytý za predvesenými dverami a nenarúša tak čistotu jednotného dizajnu.

Po otvorení skrine je z posuvného systému viditeľná len vrchná a spodná vodiaca koľaj. V koľajach je umiestnený dobehový a tlmiaci mechanizmus, ktorý bráni prudkému a rýchlemu zavretiu dverí. Pri systéme TopLine sa počíta aj so širokými a preto aj ťažkými posuvnými dverami. Pri ich zatváraní je potrebné dostatočne ich stlmiť a spomaliť, keďže pri dovieraní nadobudnú značnú dynamickú silu. Túto energiu  je vhodné pri zavretí utlmiť, inak môže dôjsť k úrazu, poškodeniu vodiacich koľají alebo bočníc skríň. Zabudovaný tlmiaci mechanizmus je tak predovšetkým bezpečnostným prvkom, zároveň zvyšuje komfort a pôžitok z používania skrine, keďže dvere dovrie plynulo, ticho a bezpečne.

bezrámové dvere vstavanej skrine - viditeľná je len vrchná a spodná vodiaca koľaj

Pri systéme TopLine je potrebné skrine konštrukčne navrhovať s dnom aj so stropnou doskou. Na týchto platformách sú upevnené vodiace koľaje a nie je ich nutné kotviť do podlahy alebo do stropu. Takáto konštrukcia sa nazýva samonosná a je tiež vhodná pre sadrokartónové stropy.

 

Hilkovič skriňa do spálne - posuvné dvere TopLine s kovaním od spoločnosti Hettich

V hornej a v dolnej časti skrine nie sú dvere umiestnené priamo až k podlahe a stropu. V spodnej časti sú dvere odsadené minimálne 6 cm od podlahy a vo vrchnej časti sú dvere odsadené minimálne 7,5 cm od stropu. Dodržanie týchto vzdialeností je potrebné z konštrukčného hľadiska, zároveň tieto medzery opticky zakrývajú nerovnosti stropu a dvere sa tak dajú dobre vodorovne vyrovnať a vyvážiť.

TopLine systém sa dodáva pre dvoj aj viac dverové vstavané skrine. Tento systém je vhodný pre posuvné dvere s úchytom alebo bez neho. Je samonosný a vhodný pre sadrokartónové konštrukcie stropov a priečok, kde sa vstavané skrine ako aj skrine, ktoré sú umiestnené v priestore nemusia kotviť o steny.

TopLine pomáha dotvoriť v interiéri celistvý a jednotný dizajn a to všetko aj s použitím špičkových mechanizmov a zachovaním plného komfortu a funkčnosti vstavaných skríň.

TopLine
TopLine

Rezervujte si termín konzultácie v našom štúdiu, ako darček od nás dostanete okamžitú zľavu 5% na Váš nákup!

Uvedenú zľavu nie je možné uplatniť na otvorené knižnice bez dvierok a rámov, komody, nočné stolíky, postele a vstupné chodby,
ktoré sú robené na mieru a systém TOP LINE.

 

Meno Priezvisko
Email
vyberte si štúdio
Dátum rezervácie
Čas rezervácie
Telefón
Poznámka

Odoslaním formulára dávam týmto v súlade s § 19 zákona č. 18/2018 Z. z. o ochrane osobných údajov svoj súhlas spoločnosti Hilkovič s.r.o., na spracovanie mojich osobných údajov za účelom kontaktovania a zaslania obchodných ponúk.